Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich7 hours ago
19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej o Puchar Tymbarku organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.
W kategorii U8 naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 1b, zdobywając II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
💪
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich8 hours ago
20 kwietnia w naszej szkole zakończyła się trwająca dwa tygodnie zbiórka okularów korekcyjnych.
Inicjatorem akcji jest Fundacja Redemptoris Missio z Poznania, z którą już wiele razy współpracowaliśmy. Warto podkreślić, że z fundacją bardzo prężnie współpracuje p. dr Izabela Rybakowska - śremianka, która w tym roku na przełomie lutego i marca przebywała na misjach w Afryce w Kamerunie, biorąc udział w akcji "Oczy Afryki". Wraz z innymi lekarzami wolontariuszami z Poznania, wykonywała operacje zaćmy.
Wobec powyższego, jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ 135 PAR OKULARÓW! Okulary zostaną wykorzystane w krajach misyjnych.
Dziękujemy za piękne świadectwo empatii, zrozumienia i życzliwości wobec potrzebujących pomocy i wsparcia!
Szkolny Klub Wolontariatu 😊
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich12 hours ago
Zuzanna Sznura - 20.04.2024, Ogrodniczki - Puchar Polski MTB XCO (Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich)
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich13 hours ago
Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o naszej planecie Ziemi i jej cennych zasobach, do których należy m. in. woda. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Śremie pt. „Jestem cenna”. Tematyka dotyczyła oszczędzania i retencjonowania wody, w tym możliwości gromadzenia i wykorzystywania deszczówki w gospodarstwach domowych. Już niedługo ogłoszenie wyników konkursu. Czekamy z niecierpliwością i trzymamy mocno kciuki!!! Serdecznie dziękujemy za udział!!!
9 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs recytatorski pod hasłem ,,Wiersze Juliana Tuwima"
Laureaci:
I miejsce Angelika Kaczmarska i Nikita Sarhan z klasy Ic