10 kwietnia uczniowie klas trzecich udali się do Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie na wyjątkowe spotkanie edukacyjne w ramach programu ROWEREM BEZPIECZNIE.
Trzecioklasiści zdobywali wiedzę związaną z bezpieczeństwem na drodze podczas jazdy na rowerze. Dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ścieżkach rowerowych, jak prawidłowo przygotować rower do sezonu, utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz poznawali trasy i szlaki turystyczne naszego powiatu. Na spotkaniu nie zabrakło maskotki wielkopolskiej Policji Pyrka, tak lubianego przez wszystkie dzieci.
Wychowawczynie klas trzecich oraz ich wychowankowie składają serdeczne podziękowanie Organizatorom: Klubowi Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, Komendzie Powiatowej Policji w Śremie, Radzie Programu Bezpieczne Miasto w Śremie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Poznaniu, Unii Gospodarcza Regionu Śremskiego, Firma GREEN BIKE MEGA STORE, Firmie Jazet s.c. PHU, Firmie KT-24 Sp. Z o.o., Zespołowi Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.
10 szkolnych reprezentacji stanęło do walki o tytuł mistrza powiatu w piłce nożnej. Najlepsi okazali się piłkarze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich. Sz
Świetna zabawa, nauka i sukcesy naszych uczniów. W gościnnych progach Zespołu Szkół Ekonomicznych odbył się międzyszkolny konkurs "Rotmistrz Witold Pilecki- bohater niezwyciężony". Dwuosobowe zespoły szyfrowały, zozwiązywały zadania, pisały list do rotmistrza, a jednocześnie zdobywały coraz większą wiedzę o jego niezwykłym życiu dzięki wykładowi Pani Dominiki Sobczyk z Muzeum Domu Rodziny Pileckich z Ostrowi Mazowieckiej. Nasi uczniowie zgarnęli podium:
1. Miejsce Pola Poznańska i Olena Kościółek z kl.8a 💪👏
2. Miejsce Marta Dopierała z kl. 7b i Patryk Jurga z kl.7c 💪👏
3. Miejsce Maja Fujak i Katarzyna Nowaczyk z kl. 7b 💪👏
GRATULUJEMY 🏆👏👏👏
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich1 week ago
8 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć p. Annę Wojciechowską z Moja Mała Stolarnia, która przeprowadziła w klasie 4B warsztaty pt. "Filcowe obrazki na Dzień Mamy". Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie nasza szkoła i klasa 4B jako pierwsza została wybrana w drodze zgłoszenia do nowego eksperymentu warsztatowego. Zapraszamy do obejrzenia tych pięknych prac.
Wielkie brawa 🙂👏
Wręczenie stypendium dyrektora szkoły